Poniżej przedstawiamy metody znakowania artykułów dostępnych w naszej ofercie. Zawsze dokładamy wszelkich starań, żeby wybrać najbardziej odpowiednią metodę do wybranych produktów. Zależy nam, żeby produkty opuszczające naszą firmę, jak najlepiej świadczyły o Państwa, ale również o naszej marce.


Grawerowanie laserowe

Metoda znakowania za pomocą komputerowo sterowanej wiązki promieni laserowych. Polega na precyzyjnym usunięciu materiału z powierzchni grawerowanego przedmiotu.

Grawerowanie laserowe jest bardzo dokładne. Za jego pomocą można z dużą dbałością o szczegóły odwzorować nawet skomplikowane logotypy. Grawer laserowy zapewnia doskonałą trwałość oraz powtarzalność logo na każdym ze znakowanych artykułów. Jest to bardzo wydajna technologia, dzięki czemu możemy wykonywać zlecenia w krótkim czasie.


Druk sitowy / sitodruk

Jest to technika druku, polegająca na przetłaczaniu farby przez matrycę wykonaną z siatki o bardzo drobnych oczkach bezpośrednio na znakowany artykuł reklamowy.

Sitodruk jest bardzo uniwersalną techniką. Za jej pomocą można oznakować gadżety drewniane, plastikowe, skórzane, tkaniny, odzież, czapki, parasole, torby itd. Nadruki przy wykorzystaniu specjalnych farb są trwałe – odporne na wilgoć, uszkodzenia i pranie. Drukować można zarówno na płaskich jak i cylindrycznych powierzchniach. Dodatkową zaletą jest atrakcyjna cena.


Tampondruk

Metoda tampondruku polega na przenoszeniu farby z wytrawionej matrycy drukarskiej na artykuł reklamowy za pomocą miękkiego stempla zwanego tamponem. Jest to technika tania, efektowna i uniwersalna. Dzięki doborowi odpowiednich farb można drukować na plastiku, metalu, szkle, drewnie itp. Dzięki zastosowaniu tamponów o różnych kształtach nadruk jest możliwy nie tylko na płaskich, ale również na nierównych i nieregularnych powierzchniach.

Jest to prosta technika i przez to pozwalająca szybko realizować nadruki nawet dużych nakładów. Doskonale sprawdza się przy znakowaniu niewielkich upominków np. długopisów, breloków, zapalniczek itp.


Druk termotransferowy / termotransfer

Polega na termicznym wgrzaniu logotypu w materiał. Na wstępie, na papierze transferowym przygotowywany jest logotyp, który w kolejnym etapie jest nanoszony na znakowaną powierzchnię przy użyciu prasy termicznej. Prasa wytwarza temperaturę rzędu 150ºC.

Technologia termotransferu umożliwia wykonanie precyzyjnych nadruków wielokolorowych, które charakteryzują się wiernym odwzorowaniem barw oraz ich wyjątkowym nasyceniem. Termiczne wgrzanie materiału transferowego zapewnia dużą trwałość znakowania.


 Tłoczenie

Technika znakowania wykorzystywana głównie w przypadku materiałów skórzanych i skóropodobnych. Polega na odciśnięciu w materiale logotypu ze specjalnie wykonanej matrycy. Wszystko odbywa się przy udziale dużego nacisku oraz wysokiej temperatury. Istnieje możliwość tłoczenia „na sucho”, czyli odciśnięcia samej matrycy lub tłoczenia z kolorową folią (najczęściej srebrną lub złotą) – tzw. „color stamping”

Dzięki tej technologii można uzyskać bardzo elegancki i atrakcyjny efekt. Szczególnie polecamy galanterię skórzaną oraz kalendarze książkowe z tłoczeniem.


Jeśli interesują Państwa metody znakowania na ceramice reklamowej polecamy link do szczegółowych informacji zawartych na naszej stronie www.freeboo.porceline.pl